Jdi na obsah Jdi na menu
 


Walz

2. 2. 2009

Waltz je tanec v tříčtvrtečním taktu, jeho současná verze vznikla na počátku 20. století v Anglii z amerického tance boston a evropského ländleru (předchůdce valčíku). Waltz patří do skupiny tzv. standardních tanců (waltz, tango, valčík, slowfox, quickstep).

 

Tempo waltzu je přibližně 30 taktů za minutu (90 MM = taktových úderů metronomu); pro srovnání tempo valčíku je 60 taktů za minutu. Důrazná doba v taktu je první (RAZ!-dva-tři). Waltz je švihový tanec. Držení je standardní - partner drží dlaní pravé ruky partnerku v oblasti levé lopatky, partnerčina levá ruka volně leží na partnerově pravé a prsty objímá deltový sval jeho ruky. Partnerova levá ruka drží partnerčinu pravou zhruba ve výši očí partnerky; lokty jsou ohnuté v úhlu cca šedesáti stupňů. Tvar držení, především spojených rukou, je však u každého páru trochu jiný; závisí především na vzájemné výšce partnerů.

 

V angličtině se waltz označuje jako „Waltz“, dříve „Slow Waltz“ nebo „English Waltz“. Valčík pak jako „Viennese Waltz“. Základním pohybem ve waltzu je tzv. Uzavřená změna (angl. Closed Change), v tanečních kurzech se často používá i změna(krok vpřed, krok stranou a přísun).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Walz

(Tereza Kvardová, 25. 2. 2010 13:28)

Walz je krásní tanec tančím ho a tančím i jiné tance například-polka,tango ijiné tance děkuji že jsem mohla přidat komentář.

aha

(tutzu, 15. 3. 2012 20:33)

aha tanec ti asi jde ale neumíš psát

aaaaaaaaaaaaaaaach

(sexuální maniak, 7. 3. 2010 13:17)

waltz je ten nejsexuálnější tanec, s manželem ho tančíme už hodně dlouho a když jsme sami, tak při něm i prcáme. je to skvělé, taky byste to měli vyzkoušet(myslím to prcat při něm) je to vážně úžasné!!!!!!!!!!!

humus

(Martin Plačka, 7. 3. 2010 13:15)

waltz je ten nejhorší tanec, je jako když potřebujete na záchod a asi to nestihnete!

tanec

(Dženifr, 25. 2. 2010 13:32)

Tančim ráda už od malička jsem pohibliví člověk tanec mě baví a chci tančit závodně je to můj sen od malička tak děkuji Dženifr.